Intel Kaby Lake İşlemcileri Duyuruldu!

Intel Kaby Lake ailesi bugün itibarıyla resmi olarak lanse edildi.

Bir önceki Skylake mimarisinin yenilenmiş formu olan ve 7. jenerasyon olan aile, özellikle güç verimliliği noktasında önemli iyileştirmerle geliyor.

Intel Kaby Lake Özellikleri

2017 yılında çıkacak 10nm Cannonlake ailesi ile Skylake ailesi arasında köprü olacak Kaby Lake mimarisi, bir yandan yenilenecek MacBook Pro modelinin de önünü açıyor.

Ayrıca Skylake nedeniyle bazı güç yönetim problemleri yaşayan Surface Book ve diğer dizüstü bilgisayarlar modelleri de Kaby Lake işlemci ailesiyle beraber yenilenecek.

Intel, Kaby Lake ile beraber spesifikasyonlar yerine deneyime vurgu yapıyor. Intel tick-tock teknolojisinin ikinci “tock”u olan mimari, her ne kadar baz performans anlamında büyük bir yenilik getirmiyor olsa da kullanıcıların yeni deneyimleri noktasında önemli iyileştirmeleri var.

Bu iyileştirmelerin başında çoklu 4K içerik stream etme, 360 derece video, sanal ve arttırılmış gerçeklik uygulamaları yer alıyor.

Bunların yanı sıra Kaby Lake mimarisi verimlilik noktasında öne çıkıyor. Intel’in açıklamasına göre performans başı watt oranına göre bu mimari, bir öncekine oranla 8 kat daha verimli.

Web performansında ise yeni mimarinin %19, uygulama performansında ise %12 hız artışı sağlandığını belirtelim. Ayrıca son dönemde yeni işlemcilerle incelen dizüstü bilgisayarların Kaby Lake kullanan modellerle daha da inceleceğini söyleyebiliriz.

Intel‘in açıklamasına göre Kaby Lake işlemcili sistemler Eylül ayı itibarıyla satın alınabilir durumda olacak.

:: Intel Kaby Lake ailesinin özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/intel-kaby-lake-islemci-ozellikleri-74908

TEKNOLOJİ kategorisinde , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir