USB Katili Satışa Çıkıyor!

ilk olarak 2015 yılının sonbahar aylarında ortaya çıkan USB Killer (USB Katili), oldukça masum bir USB cihazı gibi gözükse de, aslında takıldığı bilgisayara elektrik yüklemesi yaparak yakan bir cihazdı.

USB bellekten Windows 10 yükleme

USB bellekten Windows 10 yükleme işleminin nasıl yapıldığını anlatıyoruz. USB bellekten Windows…

Cihaz, Ortaya çıktığı dönemde güvenlik araştırmacıları ve USB standartları üzerinde çalışanların çevresinde epey ilgi toplamıştı. Şimdi ise USB Killer herkesin satın alabileceği bir icat hâline geldi.

Bir ‘test cihazı’ olarak satılacak USB Killer’ın yanı sıra firma ayrıca USB Test Shield (USB Test Kalkanı) adlı bir ürün de satıyor ve bununla da USB Killer‘ın yüksek voltaj saldırısına karşı cihazın direncini test edebiliyor.

Takılan Bilgisayar Kurtulamıyor

USB Killer, üretici firmasının açıklamasına göre takıldığı cihazların yüzde 95‘ini çalışmaz hale getiriyor. İşin ilginç yanı, bu denli etkili bir ‘USB Katili’ni kimin satın alacağı.

Muhtemelen bu ürünü sadece güvenlik uzmanları ve arkadaşlarına ‘sulu’ şakalar yapmak isteyenler tercih edecektir.

USB Killer ilk başta Dark Purple adlı bir Rus hacker tarafından tanıtılmıştı fakat şimdi resmi web sitesinde arkasında kimin olduğundan bahsedilmiyor. Yayınlanan basın bülteninde ise Hong Kong menşeli olma ihtimali öne çıkıyor.

Yüksek voltaj vererek takıldığı bilgisayarı kullanılmaz hale getiren USB Killer ‘tamamen güvenilir’ olarak lanse edilse de, almayı düşünen kişilere şimdiden dikkatli olmalarını öneririz. Zira güvenlik uzmanları ve donanım profesyonelleri dışında pek de kullanılası bir alet değil.

Küçük fakat etkili cihaz, yurt dışında 56 Dolar fiyat etiketiyle satışa sunulurken, kendisini durdurabilen Test Shield da 16 dolara satılıyor. Ayrıca sitede kredi kartı – PayPal seçenekleri olduğu gibi, dünyanın her tarafına da kargo ile yollanıyor.

:: Sizce bu USB Killer satışa çıkınca sonuçları ne olur? 

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/usb-katili-satisa-cikiyor-74873

TEKNOLOJİ kategorisinde , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir