Uygun Fiyatlı Samsung Telefonları Yolda

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, son yıllarda geliştirdiği cihazları ile beraber epey popüler olmuş durumda. Özellikle Android işletim sisteminin gücünden faydalanan şirket, sektörün en iddialı üreticilerinden biri konumunda.

Galaxy S8, Çift Kamerayla mı Gelecek?

Galaxy S8 aylar sonra tanıtılacak, ancak telefon hakkında bilgiler şimdiden gelmeye başladı….

Kendi akıllı cihazlarında kimi zaman Exynos işlemcilere yer veren Samsung, şimdilerde yeni Exynos 7570 yonga setinin seri üretime geçmiş bulunmakta. Durumu bizler için önemli kılan faktör ise bu işlemci sayesinde hem güçlü hem de uygun fiyatlı akıllı telefonların üretilebilecek oluşu.

14 nm FitFET teknolojisini kullanıyor

Yarı iletken konusunda güçlü bir rakip olan Samsung, seri üretime geçtiği yeni işlemcisinde 14 nm FitFET teknolojisini tercih ediyor. Üst segment modellerde karşımıza çıkan performans canavarı Exynos 7870 ve ardından gelen orta güç işlemciler sonrasında Exynos 7570 da müşteriler açısından önemli sayılmakta.

Dört çekirdekli Cortex-A53 işlemci, çift taşıyıcı desteğine sahip 4G LTE Cat.4 özelliğini de bünyesinde taşıyor.

Önemli özellikleri belli

13 MP arka kamera ve 8 MP ön kamera desteğine sahip olan işlemci, 1280 x 800 piksel ekran çözünürlüğü vaat ediyor. Yarı iletken oluşu sayesinde güçlü bir performans sunacak olan yonga seti, eski A53’e göre tam %70 oranında daha güçlü olacak. Bunun yanında çeyrek miktarda enerji tasarrufu da söz konusu.

Hangi telefonlarda kullanılacak?

Seri üretime geçmiş olan Samsung, henüz Exynos 7570 kullanan bir akıllı model duyurmuş değil. Ancak deneyimli üreticinin yeni A serisinde bu çipsetine yer verme ihtimali bulunuyor. Tabi ortada net bir bilgi bulunmadığından ötürü kesin konuşmak bu noktada pek mümkün değil.

:: Yeni işlemci hakkındaki düşünceleriniz neler?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/exynos-7-quad-7570-ozellikleri-74902

TEKNOLOJİ kategorisinde , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir